4 fotoğrafçı yukarı baktığında şunları gördüler:

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Son zamanlarda uzakta balon veya UFO gördünüz mü? Bu görsel dizi için, dört fotoğrafçıdan bazılarımızın daha sık yaptığı şeyi yapmalarını istedik: yukarı bakma.

25 Mart 2023

Amanda Webster

Balarama Heller

Balarama geçen ay Heller ile UFO gözlemleriyle tanınan Meksika’nın Tepoztlán şehrinde evlendiğinde, bir gece dağların üzerinde uçan ateşli bir oval şekil fark etti. Telefonuyla çekerken, bunun bir bulutun arkasındaki ay olabileceğini biliyordu, ancak “Bu huşu duygusunun ve olasılığın hayal gücümü etkilemesine izin vermeyi seçtim” dedi. yüzyılda Meksika’daki yıldız alanlarının ve New York stüdyosunda inşa ettiği setlerin bu görüntülerini yarattı.

Stella Blackmon

Stella Blackmon başını kaldırıp büyük teyzesinin Ozark, Mo’daki evine baktı. “Güneybatı Missouri’ye baktığınızda, görüşünüz muhtemelen üç şeyden biri olacaktır: gökyüzü, çevredeki tepeler veya bir ağaç. Ve daha sıcak kış günlerinde, o ağacın içinde muhtemelen bir çocuk vardır” diye yazdı. Çocukken ağaçlar onun için bir kaçış yeriydi. “Hiçbir yetişkinin ulaşamayacağını düşündüğü yerlere ulaşabilirsin. Kendi gizli evrenimmiş gibi hissettiğimi hatırlıyorum” diye ekledi. “Bu harika duyguyu yakalamak istedim.” Bir çınarda tasvir edilen kuzenleri geleneği yaşatıyor.

Ian C Bates

Ian C. Bates, California, Marin County’deki evinin yanı sıra bir arkadaşının çiftliğini yakınındaki arka yolları, ormanları ve nehir yataklarını ziyaret etti. “Gökyüzüne bakmanın tüm ülke için eşzamanlı bir olay olabileceği fikrini seviyorum – 2017 güneş tutulması, Çin balonları, toplanan bir fırtına, orman yangını dumanından turuncu bir gökyüzü” diye yazdı. “Ama bence teselli içinde, belki şarkı söyleyen ötücü kuşların veya yüksek sekoyaların olduğu bir tarlada tek başına gökyüzüne bakmak da bir o kadar özel.”

Ali Çerkes

Yukarı bakmak, diğer New Yorklular arasında “en çok göz temasından kaçınmak veya gizemli çamura veya telefonlarımıza adım atmak veya belki de derinlere inmek için aşağı baktığımızı” belirten Ali Cherkis için bir meydan okuma oldu. çok önemli olan bu şey hakkında. Buradaki turistler, belirli bir New York varoluş kaygısının albatroslarından ve farelerden arınmış olarak yukarı bakanlar.” Ancak, bunu yapmak “yaşamın üstümüzde ne kadar çok olduğunu hatırlatmama yardımcı oldu” diye yazdı.