Bill Nighy, Aldatma Ustası

yüzelli

New member
Nighy bu filmlerden herhangi birini veya oynadığı herhangi bir filmi izlemedi.

“Oturup birkaç saat kendini izlemek ister misin?” diye sordu. “Gençken ve bakması daha az karmaşıkken denedim ve benim için hiçbir anlamı yok. İşimin izleyicisi değilim. Bakarsam, her şey benden çalınır.

Boş zamanlarında okumayı, Londra’da uzun yürüyüşler yapmayı ve en sevdiği kitapçıları ziyaret etmeyi tercih ettiğini söyledi. Başka bir yere gitmesi gerekiyorsa tren istasyonuna gitmek için taksiye ya da metroya biniyor. (“Bir arabam yok çünkü anlamsız” dedi. “Ve ben doğuştan bir sürücü değilim. Dikkatimi vermek benim için zor.”)

Uzun süredir birlikte olduğu aktris Diana Quick’ten ayrıldığından beri kişisel hayatı bir sır olarak kaldı. Uzun boylu, ince ve genellikle güzelce dikilmiş takımlar giymiş biri olarak, bir tür eski moda, kentsel zarafet yayıyor. Ne yazık ki bekar hayranları için, geçen ay New York’ta Yaşam gösterimine ev sahipliği yapan Vogue editörü Anna Wintour ile akşam yemeklerinde ve etkinliklerde ara sıra görülüyor.

Varsa, ilişkileri hakkında konuşmamayı tercih ediyor. Sorulduğunda, en son The Daily Telegraph’ta yayınlanan bir hisse senedi yanıtı var. “Buna cevap vermek isterim” dedi. “Ama bunu yapsaydım, okuyucuları dedikoduya çok yakın bir şeye karıştırmış olurdum ve bunun için beni asla affetmeyeceklerini biliyorum.”

Nighy, filmin her gününü son gününmüş gibi yaşama mesajını ciddiye aldı mı?

“Yaşınız ve ölümlülüğünüz hakkında düşünme şeklinizin çoğu ya efsanevi ya da pazarlamadır” dedi. “Bir şekilde, bazı şeylerin yaşının dışında olduğuna veya bazı şeylerin seni yaşından dolayı çekmesi gerektiğine inandırılmışsın. Ama şunu ya da bunu bekleme tuzağına düşmek istemiyorum. Ben şanslı bir adamım. Sadece onu canlı tutmak istiyorum.”