“Bridgerton”ın yeni yüzü James Phoon, Ariana Grande Takımında

yüzelli

New member
James Phoon, 19. yüzyıldan kalma “Bridgerton” bontonlarında kaybolmayı hayal bile edemiyordu. Daha sonra ilk Çinlinin 1805'te İngiliz vatandaşlığını aldığını okudu.

“Karışık Doğu Asya kökenli biri olarak – yarı Çinli, yarı İngilizim – yakın zamana kadar bir dönem filmi üzerinde çalışacağımı hiç düşünmemiştim” dedi.

Phoon, ikinci yarısı Perşembe günü Netflix'te yayınlanan popüler diziye 3. Sezonda katıldı. Filmde Prudence Featherington'ın yeni kocası Harry Dankworth'u canlandırıyor.

“Bu noktaya gelebilmek ve evlerinde izleyen insanları temsil edebilmek benim için gerçekten çok şey ifade ediyor” dedi.

30 yaşındaki Phoon, gösteriyi Newcastle'a taşımadan önce Ulusal Tiyatro'da Underdog: The Other Brontë'nin performansını tamamladığı Londra'dan yaptığı bir video görüşmesinde, iPad'i ve Apple Pencil'ının, X-Men çizgi romanlarının ve Ariana'nın neden kullandığını anlattı. Grande onun kültürel olmazsa olmazları arasındadır. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

1

Günlüğüm

Her yıl boş bir not defteri alıp onu bu sağlıklı yaşam günlüğüne dönüştürüyorum. Suluboyalarla süslüyorum ve her ay farklı bir estetik teması oluyor. Ayın başında hedeflerimi, ayın sonunda ise mutlu anların bir listesini yazıyorum. Ve sonra bu ayki başarım var ki bu, profesyonel ya da kişisel ya da sadece sizi gülümseten bir şey – yakalamak istediğiniz bir şey.

2

X-Men çizgi romanları

Her şeyden önce onlar süper kahramanlardır. Ancak özünde bu, azınlık gruplarının ve ötekileştirilmiş bir topluluğun önyargılarla mücadele etmesi ve karşılaştıkları şeylerle nasıl başa çıkacaklarını bulmaya çalışmaları hakkında bir hikaye. İçinde cinsellik, ırk veya cinsiyet kimliğiyle gerçekten güzel paralellikler taşıyan pek çok an var.

3

“Avatar Son Hava Bükücü”

Çocuk programı olarak tasarlanmıştır. Ancak net bir hikaye akışı var ve bu, karakter gelişimi, kabul görmek ve yaşadıkları bu kaotik dünyada biraz uyum yaymaya çalışmakla ilgili. Göründüğünden daha derine gidiyor.

4

Masa oyunları

Ailem son derece rekabetçidir. Zamanımızı sıklıkla birlikte oyun oynayarak, özellikle de işbirlikçi oyunlar oynayarak geçiririz. Bunlardan birine “Pandemi” adı veriliyor ve siz tüm bu hastalıkları yok etmek için ekip halinde çalışıyorsunuz. Kovid sırasında çok oynadım. Benim için o zamanın hayatını taklit eden masa oyunlarıydı bunlar.

5

Su aygırı kahvesini öp

Kendi çekirdeklerini kavuruyorlar ve karbon negatif bir şirket, bu harika. Ama bundan da öte, onların kahvesi şimdiye kadar içtiğim en iyi kahve.

6

Bir iPad ve bir Apple Pencil

Küçükken, genellikle bir eskiz defteriyle oturup film ve dizi izlerken bir şeyler çizerdim. Sonra birkaç yıl önce bir iPad ve bir Apple Pencil aldım ve ilk kez dijital olarak çizim yapmaya başladım. Ve bu pek çok farklı şeye yayıldı. Davetiye ve kart hazırlamak için kullanıyorum. Masa oyunları için kişiselleştirilmiş genişletme paketleri bile oluşturdum. Bu benim için bir tür sıcak kaçış.

7

Podcast “Haber Ajansları”

İki tanınmış İngiliz gazeteci Emily Maitlis, Jon Sopel ve Lewis Goodall siyaset ya da günün sıcak konuları hakkında konuşuyor. Zeki ve konuşkandırlar, ancak çok ulaşılabilirdirler.

8.

sinema

Bir grup yabancıyla birlikte bu büyük karanlık odadasınız ve tamamen bu sürükleyici deneyime odaklanmışsınız. Yüzlerce, muhtemelen binlerce insanın bu eğlenceye kattığı emeği takdir edebilirsiniz. İngiltere'deki en sevdiğim sinema Everyman. Gerçekten çok güzel kanepeleri var ve size yiyecek ve içecek getiriyorlar. Çok rahat bir deneyim.

9

vapur

Ütü yapmaktan nefret ediyorum ve bu yüzden yıllarca her şey buruşmuştu. Daha sonra ortağım beni vapurlarla tanıştırdı ve bunlar gerçekten bir lütuf. Ünlü bir travesti olan Courtney Act bir keresinde şöyle demişti: “Eğer onu asacak kadar geysen, onu yumuşatacak kadar da geysin.” Ve bence bunlar yaşanması gereken sözler.

10

Ariana Grande

Biz Bridgerton'un 3. Sezonunu çekerken Jonathan Bailey de Ariana'yla birlikte Wicked'ı çekiyordu ve ondan ve sette yaşananlardan bahsetti. Ve gitmem gerekiyordu. Bu sohbete katılamayacağımı düşündüm çünkü bu kadar havalı görünmemin imkanı yok. Onları kesinlikle inanılmaz buluyorum. Müziği heyecan verici ve cesaret verici ve dünyaya nezaket ve anlayışla yaklaşıyor gibi görünüyor. Hepimizin mümkün olduğunca bunu yapmaya çalışması gerektiğini düşünüyorum.