Depolama mı yoksa sanat mı? Eğer bunu görmek zorsa, doğru yapıyorsunuz demektir.

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Çok fazla eşyanız varsa ve yeterli depolama alanınız yoksa ne yapmalısınız? Kutlayın. Alanınız sınırlı ve dolabınız azsa fazlalıkların bir kısmını açık tutmak iyi bir çözüm olabilir.

İyi planlanmış açık depolama (duvar rafları, kalemler, askılar ve diğer aksesuarlarla birlikte) iki önemli işlevi yerine getirir. Kurucusu Natalie Papier, “İşlevsellik sunuyor” diyor. Ev vb.Charlotte, Kuzey Karolina'da bir iç tasarım firması ve “Artful Tasarlanmış” realite televizyon programının sunucusu. Ve “duvarlarınızda sanat eseri gibi görünebilir.”

Kendisi ve diğer tasarımcılar, spor malzemeleri, kişisel hatıra eşyaları, sezon dışı paltolar ve botlar, eski kitaplar ve plaklar gibi önemsiz olarak düşünebileceğiniz şeyleri, sergilemekten keyif alacağınız şeylere nasıl dönüştürdüklerini anlatıyor.

İlgi alanlarınızı gösterin

Açık saklama alanını kişiliğinizi ifade etmenin bir yolu olarak düşünün; özellikle de gitar, bisiklet ve sörf tahtası gibi dolaplarda saklanması zor olan büyük eşyalar söz konusu olduğunda.

Birkaç gitarı olan bir müşteri için Bayan Papier bariz olanı yaptı: Gitarları öne ve ortaya yerleştirdi ve oturma odasındaki duvara astı. “Kendi kendime şunu düşündüm: 'Bunlar benim için bu kadar önemliyken ve gerçekten benzersiz bir açıklama yaparken neden bunları bir dolaba saklayayım ki?'” dedi.

Oyun zamanı geldiğinde bunlara ulaşmanın kolay olduğunu ekledi, “ve biri içeri girdiğinde hemen orada kimin yaşadığını anlıyorlar.”

Vinil plak koleksiyoncuları için, en sevdiğiniz LP'leri sergileyecekleri bir yer yaratmak amacıyla duvara düz resim çıkıntıları yerleştirdi. “Plak kapakları gerçek sanat eserleridir” dedi. “Sahip olduklarınızı görmek ve zamanla bunları değiştirmek de eğlenceli.”

Başka bir proje için Bayan Papier, oturma odasındaki kanepenin üzerine kağıttan sörf tahtaları astı. Tahtaların kalıcı sanat eseri olarak Frankie Zombie tarafından boyandığını ancak aynı şeyi düzenli olarak kullandığınız sörf tahtalarıyla da yapabileceğinizi söyledi.

Embrace'den duvar kancası

Beyzbol şapkaları ve diğer kişisel aksesuarlar hızla birikebilir ve dağınıklık gibi görünebilir. Bayan Papier, oğlunun şapka koleksiyonunu düzenlemek için yatak odasının duvarına eşit aralıklarla yerleştirilmiş bir dizi ahşap kanca yerleştirdi.

“En sevdiği şapkayı görüp seçebiliyor” dedi. “Ama onu giymediğinde bir sanat enstalasyonuna benziyor.”

Asılacak eşyalar olmasa bile duvar askıları sanatsal bir sunum sağlayabilir.

Ne zaman Hilary MattNew York merkezli bir tasarımcı, Elizaville, NY'de bir havuz evini dekore ederken, çeşitli boyutlarda yuvarlak kancalardan oluşan asimetrik bir düzenleme yarattı. Kancalar, taşıma çantaları ve ıslak havlular dahil hemen hemen her şeyi asmak için kullanılabilir, ancak boş olduklarında heykelsi bir enstalasyonu andırırlar.

“Neredeyse baloncuklara benzediklerini düşündük” dedi.

Bir çivi duvarı ekleyin

Kancalı duvar, duvar kancası fikrinden bir adım daha ileri giderek askıların konumunu zamanla değiştirme esnekliği sunan daha büyük bir kompozisyon oluşturur.

Calgary, Kanada'da bir bekar evi için, Rebecca St JohnBir iç mimar, garip giriş holüne tavandan tabana kontrplak bir duvar yerleştirdi. Artık sahibinin bisikletini, kaskını ve kayaklarını saklayacak bir yeri var. Ayrıca giriş konsoluyla aynı işlevi gören raflara da sahiptir.

Bayan St. John, eşyaları basitçe yere koymak yerine, “Küçük alanlar tasarlarken genellikle nasıl dikey olabileceğimizi düşünürüz” dedi. Bu durumda şunu ekledi: “Bunun açık konsept alanının odak noktası olmasını ve güzel görünmesini istedik.”

Duvar raflarını birden fazla versiyonda kullanın

Duvar rafı ek depolama alanı ve sergileme alanı sunar. Ancak birkaç raf birlikte çok daha fazlasını sunar.

Maryana Grinshpun, okul müdürü MamutNew York'lu bir tasarım-inşaat firması, Manhattan'daki Union Square yakınlarındaki kompakt bir girintili stüdyo dairede depolama alanını önemli ölçüde genişletmek için duvar rafları kullandı.

Özel metal destekler üzerinde şeffaf akrilik raflar kullanarak, az kullanılan bir giriş salonunda tabak rafı bulunan bir kahvaltı barı alanı oluşturmak için serbest biçimli raflar tasarladı. Başka bir raf seti, çok amaçlı bir medya merkezinin üzerinde hoparlörleri, kitapları ve CD'leri depolamak için alan sağlar.

Bayan Grinshpun, “Küçük alanlarda tabandan tavana doğrama üniteleri klostrofobik hissedebilir” dedi. “Daha hafif bir şey arıyorduk.”

Başka bir proje için, komodin yerine Vitsoe'den duvara monte raflar ve vintage stereoları, lambaları ve dekoratif eşyaları düzenli bir şekilde sakladığı oturma odasındaki ek rafları kullandı.

Kümeler oluşturma

Diğer birçok insan gibi, Ghislaine VinasNew York'lu bir iç mimar, harika vintage buluntulardan memnun. “Mobilyaları seviyorum ve ikinci el mağazalarda ve bit pazarlarında her zaman garip küçük parçalarla karşılaşıyorum” dedi. “Bu sadece benim işim, ancak çoğu zaman bunun için hemen yer bulamıyorum.”

Ne yapacağını bilmediği tabureler, sandıklar ve yan sehpalardan oluşan bir koleksiyonun yanı sıra kitaplığına sığmayan kitaplarla karşı karşıya kalan Bayan Viñas, her şeyi tek bir sanatsal hikayede birleştirmeye karar verdi. bir duvar. “Ben şöyleydim: 'Biliyor musun? Tüm bu kitapları ve farklı tabloları sergileyip bir nevi kolaj oluşturacağım'' dedi.

Sonuç, çeşitli masalarda yatay kitap yığınlarının yer aldığı düzgün bir sunumdu. Kompozisyonun üstüne arkadaşı Alessandra Mortola'nın ters bakır borulardan yapılmış bir sanat eserini astı.

Bayan Viñas, “İlginç baklalar veya kurutulmuş çiçekler bulduğumda onları oraya attım” dedi. “Yani doğal buluntular için bir depoydu.”

Gelişigüzel çözümlerden kurtulun

Bayan Viñas, pratik depolama alanları olarak düşündüğümüz alanların bile keyif alınacak yerler haline gelebileceğini söylüyor. Örneğin garajı ele alalım: Burası genellikle bahçe aletleri ve spor malzemelerinin saklandığı bir alan olsa da birçok insan için eve geldiklerinde gördükleri ilk odadır.

Aspen, Colo.'daki bir evde Bayan Viñas, garajı kırmızı laminat saklama dolaplarıyla boşaltmaya ve dikkatleri duvara monte rafta sergilenen ailenin kayaklarına, batonlarına ve kasklarına çekmeye karar verdi. İnsanlar içeri girdiğinde “güzel bir mücevher kutusu gibi ve tamamen beklenmedik” diyor.

Köpek yatakları, kedi tırmalama direkleri ve diğer evcil hayvan aksesuarları genellikle küçük bir konudur: genellikle köşede dururlar ve odayı doldururlar. Ama bu şekilde olmak zorunda değil.

Kurucuları, Wayne, Pensilvanya'da yerleşik kedilerin kendilerine ait olarak benimsediği bir ev ofisi için Kaminski ve Pewbir mimarlık ve tasarım şirketi, Etsy'de duvara monte kedi yatakları arıyordu.

Kocası Kevin Kaminski ile birlikte şirketi yöneten Alexis Pew, “Sahiplerin daha önce sahip olduğu büyük kedi evlerinden birine yer verirken, aynı zamanda mobilyaları sığdıracak alanı ayarlamakta da zorlandık” dedi. “Bu sorunu çözen bu duvar ışıklarını bulduk; bunlar duvardaki bir heykele dönüşüyor.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.