Elvis, Michael Jackson ve müzikleri üzerine Lisa Marie Presley

yüzelli

New member
Elvis Presley’in tek çocuğu olan ve ünlü soyadını dört düğünü ve kendisine ait üç albümüyle medyanın gündeminde tutan Lisa Marie Presley, Perşembe günü 54 yaşında hayatını kaybetti.

Kısa bir süre Michael Jackson ile evlendi ve Nicolas Cage ile daha da kısa sürdü. Babasının Memphis’teki Graceland malikanesinin sahibi olan Presley’in doğuştan sahip olduğu yıldızlık ve şöhret hakkıyla ilgili söylediklerinden bazıları:

Onun babası

Babası 42 yaşında kalp krizinden öldüğünde 9 yaşında olan Presley, bir keresinde ilk kez kar görebilmesi için onu özel bir jetle Idaho’ya nasıl uçurduğunu hatırladı. Toz içinde yarım saat geçirip eve gittiler.

Bir keresinde Haberler’a “O çok olağanüstü bir varlıktı – bir şovmen olarak bile değil, sadece bir insan olarak” dedi. “Evet, iyi şarkı söyledi ve evet şarkılar harikaydı ama bu, müzikten gelen oydu. O hayattan daha büyüktü.”

Larry King ile yaptığı bir röportajda, babasının ruhunun sesine nüfuz ettiğini söyledi.

“Gördüğünüz ve insanların onun hakkında takdir ettiği her şey, o ya da daha çok sahne arkasıydı ve bu konuda ya da yaptığı hiçbir şey hakkında yapmacık ya da önyargılı hiçbir şey yoktu” dedi. “Ve bence insanlar bu gerçekliği hissediyor ve bu artık pek sık olmuyor.”

Senin müziğin

Presley, kendi müzik kariyerine başlarken babasının mirasından yararlanmakta tereddüt ettiğini söyledi. Ama kişisel “Lights Out” – “Orada, Memphis’te biri ışıkları söndürdü. Orası ailemin gömüldüğü ve gittiği yer” – 2003’teki ilk single’ı.

Times’a “Sadece öngörülemez olmaya ve doğrudan mirasımla ilgili olmaya çalışıyordum” dedi. “Endişem, şu anda yapmaya çalıştığım her şeye, yani kendi parmak izimi yapmaya aykırı olacağıydı.”

Presley ilk albümü To Whom It May Concern’i Now What (2005) ve Storm & Grace (2012) ile takip etti.

King ile yaptığı röportajda, “Now What” ın başlık parçasını “alaycı ve biraz cesur göründüğü ve bir tavrı olduğu için beni temsil eden” olarak tanımladı.

“Ama asıl şarkıyı duyduğunuzda,” diye devam etti, “çok savunmasız ve bir dereceye kadar ruhunuzu araştırıyor.”

senin ilişkilerin

Presley’in dört evliliğinden, magazin gazetelerini hayrete düşüren, Jackson’la olan ilişkisiydi. Dominik Cumhuriyeti’ndeki gizli bir törenin ardından balayına Trump Tower’da başladılar.

İki yıllık evlilik sırasında Presley, Diane Sawyer’a ilişkinin bir tanıtım gösterisi olduğu söylentilerinin doğru olmadığını söyledi. O sırada Jackson, 13 yaşındaki bir çocuğu taciz etmekle suçlandı.

“Günün 24 saati nasıl birisiyle yatıp, biriyle uyanıyormuş numarası yaparsın?” dedi. “Aşık olmaktan başka bir nedenle kimseyle evlenmeyeceğim.”

Presley ve Jackson 1996’da boşandıktan yıllar sonra, The Times’a şöhret dinamiklerinde gezinmenin zorluklarını anlattı.

“Nispeten gençtim ve benim için neyin daha iyi olacağına karar vermeye çalışıyordum: hiçbir şeyi olmayan biriyle birlikte olmak ve sonra eziliyor ve egosu yok çünkü o sadece ‘Bay. Presley’le ya da durumu benimkine benzer biriyle birlikte olmak” dedi.