Ev için Nick Cave

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Sanatçı Nick Cave, Kansas City Uluslararası Havalimanı’ndaki son çalışmasının kurulumuna nezaret ederken bir yan proje hakkında konuşmak için ara verdi: Knoll Textiles ile işbirliği içinde yarattığı bir dizi kumaş ve duvar kaplaması.

Geçen hafta bir telefon görüşmesinde Bay Cave, “Bir kolaja yaklaşır gibi yaklaştım” dedi. “Pek çok fikir alın ve bir şekilde onları bir araya getirin.”

63 yaşındaki Bay Cave, arka planda cıvıldayan bir vincin gürültüsü arasında konuştu. Havaalanı terminali için yarattığı The Air Up There adlı sürükleyici bir heykel, bir futbol sahası büyüklüğünde.

O, belki de en çok Soundsuits olarak bilinen ve birçoğu geçen yıl Chicago Çağdaş Sanat Müzesi’nde beş ay boyunca devam eden ve şu anda Guggenheim Müzesi’nde olan kariyeri kapsayan sergi Nick Cave: Forothermore’un bir parçası olan heykelsi parçalarla tanınıyor. Manhattan’da. İlk ses giysisi, Rodney King’in 1991’de Los Angeles polis memurları tarafından dövülmesinden ilham aldı; Daha yeni bir tanesi, 2012 yılında bir güvenlik görevlisi tarafından vurularak öldürülen Florida lise öğrencisi Trayvon Martin’i gösteriyor.

School of the Art Institute of Chicago’da moda tasarımı bölümü başkanı olan Bay Cave, işi için pelüş oyuncaklar, yapma çiçekler, seramik figürinler, düğmeler, payetler, plastik tılsımlar gibi malzemeler toplamak için uzun süredir bit pazarlarını ve ikinci el dükkanları araştırıyor. ve diğer öğeler. Knoll ile yaptığı işbirliği için, her zamanki yöntemine ve estetiğine karşılık gelen 10 tasarım geliştirdi.

Bay Cave, “Bir ses giysisine nasıl bakarım ve onu ticari malzemeye nasıl çeviririm?” dedi. “Bu tekstillerle gerçekten benzersiz.”

Koleksiyondaki duvar kaplamaları, döşemeler ve perdeler, bahçe başına 35 dolardan 949 dolara kadar değişiyor. Bunlar arasında kısmen şönil ipliklerden yapılmış parlak bir kumaş olan Guise ve Mimari Orman enstalasyonuna dayanan renkli bir duvar kaplaması olan Forest yer alıyor.

Knoll Textiles Pazarlama Direktörü Caroline Ollivier, “Her zaman çok benzersiz ve ayırt edici bir estetiğe sahip, aynı zamanda ilginç bir materyal kullanımı olan bir tasarımcı veya sanatçı arıyoruz” dedi. “Tekstil yapımında teknoloji ve tekniklerle sınırları zorlayarak, bazılarında bu tür bir derinlik, katmanlama ve hareket elde edebildiğimizi düşünüyorum.”

Bay Cave’in tasarımlarını tekstile çevirmenin özenli bir çalışma gerektirdiğini de sözlerine ekledi.

Bayan Ollivier, “Sıralarda beş farklı renkte şerit olduğundan, Nick’in el yapımı estetiğini gerçekten yakalayan Heard adında bir perde kumaşı var” dedi. “Elde, sıra sıra, şerit şerit dikilirler. Sonra bir ucu dikilip diğer ucu gevşek bırakılıyor, böylece kumaş hareket ettikçe o güzel sallanma ve hareket oluyor.”

Bay Cave, koleksiyondaki öğelerin sanatını kopyalamak yerine kendi başlarına çalışması gerektiğini söyledi.

“Konseptin özü, bir bakış açısı gibi okunan bir dizi eserden geliyor” dedi. “Bütün bunlarla çok ilgilendim, ama aynı zamanda çok bağımsız çalışmak, her bir kumaşı, duvar kağıdını veya döşemeyi geliştirmek ve bunların güçlü olmasını ve öngördüğüm enerjiyi ve titreşim türünü vermesini sağlamakla ilgileniyordum.”