Hareketli Görüntü Müzesi İcra Direktörü 12 yıl sonra istifa etti

yüzelli

New member
Carl Goodman’ın 1989’da Hareketli Görüntü Müzesi’ndeki ilk görevi, ziyaretçilere bilgisayarların film yapımcılığını nasıl dönüştürmeye başladığını öğretecek bir program yaratmaktı. Otuz yılı aşkın bir süre sonra Goodman, Queens Müzesi’nin yönetici direktörü olarak görevinden ayrılıyor ve St. Petersburg, Florida’daki Florida Soykırım Müzesi’nin başkanı ve yönetici direktörü olarak yeni bir rol üstleniyor.

Goodman, “Yaklaşık 34 yıldır aynı merdivenleri çıkıyorum” dedi. “Dijital devrimin ön saflarında yer aldım ve gururla müzede gidebildiğim kadar ileri gittim.”

Aynı zamanda müzenin dijital medya küratörü ve kıdemli müdür yardımcısı olan Goodman, geçiş dönemini hüzün ve neşe karışımı olarak nitelendirdi.

Rochelle Slovin’in icra müdürü olarak 30 yıllık görev süresinin ardından, Goodman 2011’de görevi devraldı ve 67 milyon dolarlık bir genişleme ve yenilemenin ardından müzenin programlama, eğitim girişimleri ve katılımdaki büyümesini denetledi. Müze, 2011’de The World of Jim Henson gezici sergisini sundu ve 2017’de Jim Henson Sergisi için kuklacının ailesinden bir koleksiyon aldı.

Goodman ayrıca müzenin çevrimiçi içerik oluşturmasına ve koronavirüs pandemisinin başlangıcında ziyaretçilere ulaşmanın yeni yollarını bulmasına yardımcı oldu. Müze, Queens’te 200 arabalık bir arabalı tiyatro inşa etmek ve TV dizileri Mad Men ve The Walking Dead’de sergiler geliştirmek için New York Hall of Science ve Rooftop Films ile ortaklık kurdu.

Müzenin mütevelli heyeti eş başkanı Ivan Lustig, Goodman’ı onlarca yıldır tanıdığını ve haftada birkaç kez onu aradığını söyledi. Lustig, Goodman’ın kurumsal bilgisinin müzenin salgın gibi mali zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olduğunu ve müzenin gelecekteki sergileri için fon ve ilgiyi artırdığını söyledi.

Lustig, “Carl, müze için muazzam bir istikrar kaynağıydı” dedi.

Mart 2022’de müze, otizm spektrumundaki medya profesyonellerini kutlayan bir ödül töreni, festival ve sergi olan Marvels of Media’yı tanıttı. 117 ülkeden 3.000’den fazla aday gösterildi ve Mart ayı ödülleri için kısa animasyonlar, anlatı filmleri ve video oyunları gibi kategorilerde 20 medya çalışması seçildi.

Goodman’ın müzedeki son günü 3 Mart. Gün yaklaştıkça, New York’ta geçirdiği uzun süreyi ve mesleki gelişimini derinlemesine düşünür.

Goodman, “Büyükannem ve büyükbabam 50 yılı aşkın bir süredir bir müzik konservatuarında görev yaptı” dedi. “Uzun yol şoförü bir aileden geldiğimi düşünüyorum.”