“Hawaii Five-0” ve “Never Have Sex With Your Ex Again” filmlerinin aktörü Taylor Wily 56 yaşında hayatını kaybetti

yüzelli

New member
Bay Wily, Ultimate Fighting Championship'e adanmış bir YouTube kanalı olan Sherdog ile 2016 yılında yaptığı röportajda “Bir kutu Spam ve biraz pirinç kazandım ve hepsi bu, sumoya gittim” dedi.

Aynı röportajda Bay Wily, UFC dövüşü için neden Teila Tuli olarak ilan edildiğini de anlattı. “Bu kadar İngilizce bir isimle gelmemi istemediler” dedi. “Ben de Taylor'ı aldım ve burada Polinezya'da, yani Teila'da yazıldığı gibi yazdım ve göbek adım olan Tuli'yi kullandım ve Wily'yi dışarıda bıraktım.”

Gülümseyerek bu itirafın fatura tahsildarlarının yoluna çıkmayacağını umduğunu ekledi.

İki yıl boyunca Japonya'da Takamishu adıyla sumo güreşçisi olarak yarıştı. Birkaç şampiyonluk kazandı ve sonunda ligin üçüncü en yüksek seviyesi olan Makushita Klasmanına ulaştı. Aynı zamanda Japonya dışında doğmuş ve şampiyonluk maçını kazanan ilk güreşçiydi.

1989 yılında dizindeki sakatlıklar nedeniyle sporu bıraktı ve karma dövüş sanatlarına yöneldi. Bay Wily, 1993 yılında Ultimate Fighting Championship'in açılışında mücadele etti ve burada teknik nakavtla kaybetti.

Televizyona ilk kez 1982'de çıkan “Magnum, PI” bölümünde çıktı ve “Marker” ve “North Shore” gibi birçok konuk programda yer aldı.

Arkasında eşi Halona Wily ve iki çocuğunu bırakıyor.

2014 yılında Hawaii News Now'a verdiği bir röportajda Bay Wily, “Hawaii Five-0″daki rolünü ne kadar takdir ettiğini ve bu deneyimin kendisi için ne anlama geldiğini anlattı.

“Bu dünyadaki en iyi iş; Hollywood'dasınız ama burada Hawaii'desiniz” dedi. “Evde.”