Mimar Bjarke Ingels Pazar günlerini nasıl geçiriyor?

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Bjarke Ingels, 2010’da New York’a gitmek üzere Kopenhag’dan ayrıldıktan sonra, Manhattan’daki ilk projesi gerçekten hareketliydi: The Stark and Pyramidal 57 Batı Hakkındaortasında bir iç avluya izin veren pek de küçük olmayan bir delik bulunan bir apartman.

Şimdi Bay Ingels, Robert De Niro tarafından desteklenenler de dahil olmak üzere şehrin diğer bölgelerine damgasını vuruyor. Kır Çiçeği Stüdyoları, Astoria, Queens’te. Oscar ödüllü ünlü New Yorker’dan rehberlik alan Bay Ingels, “Hayatının büyük bir bölümünü bu ortamlarda geçiren Bob’un soyunma odaları ve yeşil alanlar hakkında çok özel geri bildirimleri var” dedi.

Olmak şirket da yer alıyor Doğu Yakası Kıyı Dayanıklılık Projesi, Aşağı Doğu Yakası’ndaki East River Park da dahil olmak üzere Manhattan’ın bir bölümünü iklim değişikliği nedeniyle yükselen su seviyelerinden korumaya yönelik bir girişim. Ön hazırlık aşaması, toplulukta bir miktar gerginliğe neden olan sevilen ağaçlar ve tarlalar da dahil olmak üzere şu anda orada olan her şeyi yok etti. Ingels, bölücü ve uzun vadeli girişim hakkında “Ne kadar çok insana dokunursanız, o kadar çok fikir edinirsiniz” dedi. “Ancak Sandy Kasırgası yaşayan sakinlerin çoğunun muhtemelen kuru kalmayı tercih edeceğini düşünüyorum.”

Hafta sonu, 48 yaşındaki Bay Ingels, kendisi ve 4 yaşındaki oğlu Darwin’in yaşadığı Dumbo’dan pek de uzak olmayan Brooklyn Heights’taki çok katlı bir Art Deco otelinin en üst katını yenilemek gibi bir tutku projesine yöneliyor.

ULUSLARARASI PANKEKLER Bir saat gibi Darwin sabah 3’te uyanacak ve şikayet edecek ve yatağıma gelecek. Bu, yüzüme sıçrayan son derece enerjik bir adamla uyandığım anlamına geliyor. Saat 7 civarında krep pişiriyoruz. Darwin tezgahın üzerine oturur ve yardım eder. Amerikan krepleri çok yağlıdır; çok şişman. Neredeyse ekmek gibi. Bizimki daha çok krep gibi. Bu popüler Danimarka çizgi filmimiz var. Rasmus Klump annesi tarihsel olarak o sıska kreplerden uzun yığınlar yapan bir denizci olan bir ayı hakkında. Ve bu, kocama gerçekten büyük miktarlarda yemek yedirebildiğim birkaç şeyden biri – bazen 4 yaşındaki çocukları zorla beslemeniz gerekiyor. Ama Danimarkalı çocuklar her zaman kasabaya Rasmus Klump’ınki kadar büyük bir yığın kreple gitmeyi hayal ederler.

SÜRÜCÜ KOLTUĞUNDA DARWIN Danimarka’da herkes bisiklete biner. Amerika Birleşik Devletleri’nde kargo bisikletlerinin özellikle yaygın olduğunu düşünmüyorum, ancak çok mantıklılar. Genel olarak, bu ön sepet olayı inanılmaz. Burada Amerika’da kargo kısmı arkada. Yani sadece bir tane vardı Kasap ve Bisikletler biri buraya Kopenhag’dan gönderildi. Şu andan itibaren, Darwin ve ben Dumbo çukurundan Brooklyn’deki merkez okuluna gidiyoruz. Ve Darwin önde oturduğu için araba kullanıyormuş gibi hissediyor. Aksi takdirde, çocuğunuzu arkanızdaki bir sandalyeye oturtursunuz… ama sonra sürüklenirler, değil mi?

SUDA İşte mahallemin sevdiğim yanı: Dumbo’da şehir gerçekten suya uzanıyor. Buna karşılık, birkaç istisna dışında, Manhattan bir otoyolla çevrilidir, değil mi?

ÇOCUK DOSTU SANAT Geçen Pazar, bisikletimle Doğu Nehri boyunca Darwin’e, arkadaşım Dustin Yellin’in yan taraftaki Red Hook’taki stüdyosuna gittim. öncü çalışma. Bu sanat eserlerini yapıyor ki “psikocoğrafyalarEsasen kolaj benzeri bir heykel – Dustin üretken bir istifçidir. Ve eşyalarına dokunmana aldırış etmez. Yani bir çocuk için bu çılgınca çünkü pek çok farklı şey çerçevelere hapsolmuş durumda: merdivenlerden yukarı yürüyen bir uzay adamı; Bir balık sürüsü gibi görünecek şekilde düzenlenmiş camın içinde donmuş X-Acto bıçakları.

BİR KOŞU, BAKMAK Dadı genellikle Pazar öğleden sonra gelir. koşumu bir öğleden sonra yaptım Brooklyn Köprüsü Parkı (dairemizin yakınında başlar) temelde her binanın listelendiği Brooklyn Heights’a doğru. Ve büyük bir kule fark ettim Aziz George Kulesi100 yıl önce 2.632 odalı bir Art Deco otelin parçasıydı. Kemerli pencereleri olan güzel üst kat ıssız görünüyordu. Ve koşmaya devam ettim. Kulenin fuayesine gittik ve burada fedai, “Hayır, en üst katta hiç kimse yaşamadı” dedi.

UZUN OYUN Bu neredeyse beş yıl önceydi ve son onayımı daha yeni aldım. Gezi özellikleri evim yapmak için. Orijinal mimar Emery Roth’un çatıya sadece mühendislik tesisatları ve petrolle çalışan makineler atmak istemediği ortaya çıktı, bu yüzden dışarıdan balo salonu gibi görünen bu en üst kat mühendislik odasını inşa etti. İçeride, temelde berbat tuğlalardan oluşan bir kolaj. Garip, dağınık beton ve çelik dokusunu elde etmek için tavanın her yerine art deco gümüş yaprağı – üzerine fırçalandığı dokuyu miras alan ince, ucuz bir alüminyum levha – boyadım.

İKİ KİŞİLİK YEMEK, SKY LOUNGE Bu yüzden pazar günleri bir restorana gitmek yerine St. George’un tepesine çıkıyorum. Çoğunlukla Kopenhag’dan buraya sık sık uçan arkadaşım Ingvill ile. Yemek pişirebilmemiz için bu küçük sıcak tabağı taşıdık bliniler ve gün batımı ile havyar ve şarap için.

Her zaman dikkat etmem gereken birkaç şey vardır. Duvarlarda tadilatın posterleri var; Gerçekten hissedebilesin diye yere çizimler yapıştırdım. Bir mimar olarak pek çok varsayımda bulunuyorsunuz, kendinizi tanıtıyorsunuz ve çiziyorsunuz; 3B modeller oluşturun, kendinizi geleceğin sakini konumuna getirmek için her şeyi yapın. Ama hiçbir şey orada kendi başınıza vakit geçirmekten daha iyi olamaz.

IŞIĞI TAKİP ET Ingvill ve ben, piknik sepetine benzeyen bu portatif hoparlörle İzlandalı akustik çalgıcı Ólafur Arnalds’a destek vereceğiz. Bir iki saatliğine odanın terk edilmiş kanepelerinden birini seçiyoruz; Sonra ışık değiştiğinde diğerine geçin. Gökyüzü kararırken Williamsburg Köprüsü’nün ve ardından Verrazzano-Narrows’un görünümü. Görsel olarak o kadar zengin ki saatler habersiz geçebilir.

Pazar Rutini okuyucuları Bjarke Ingels’i Instagram veya Twitter @bjarkeingels üzerinden takip edebilir.