Sanat Enstitüleri Ağı kalan kampüs yerlerini kapatıyor

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Yüzlerce öğrenci ve öğretim üyesi Cuma günü, kar amacı gütmeyen bir kolej sistemi olan Sanat Enstitüleri’nin bu ayın sonuna kadar ABD genelinde kalan sekiz kampüsünü kapatacağı haberi karşısında şaşkına döndü.

Sistem, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana düşük kayıt sorunuyla karşı karşıyaydı. Önceki zorluklar şunları içeriyordu: 95 milyon dolara anlaşma 2015 yılındaki dolandırıcılık iddiaları ve akreditasyon kaybının ardından neredeyse 20 başka yer 2018’de.

Atlanta Sanat Enstitüsü’nde oyun, sanat ve tasarım okuyan ikinci sınıf öğrencisi olan 21 yaşındaki Hannah Grabhorn, Cuma günü okulunun kapanacağını söyleyen bir e-posta aldığında, daha fazla yanıt bulmak için internette arama yaptı. Ancak okulun web sitesindeki her sayfa ona geri dönmeye yönlendiriyordu aynı notta. E-postada “sanat kurumlarının daha fazla iletişim beklemediği” yazıyordu.

Grabhorn, okulun yaz dönemi final sınavlarının ertesi günü kendisine ve sınıf arkadaşlarına okulun kapatılacağı konusunda bilgi verildiğini söyledi.

“Hepimiz ağladık” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na göre karardan 1.700 öğrenci etkilenecek. Atlanta’nın yanı sıra Austin, Teksas’taki kampüsler de kapanıyor; Dallas; Houston; Miami; San antonio; Tampa, Florida; ve Virginia Plajı.

Sanat enstitüleri e-postalara ve telefonla yorum taleplerine yanıt vermedi.

Kâr amacı gütmeyen bir konsorsiyum olan Bağımsız Sanat ve Tasarım Kolejleri Birliği’nin genel müdürü Deborah Obalil, “Eğitim aldıklarını düşünen ancak şu anda dışarıda bırakılan öğrenciler var” dedi.

Obalil, geleneksel sanat eğitimi modellerinin aksaklıklar yaşadığını söyledi. Bazı okullar örneğin San Francisco Sanat Enstitüsüiflas başvurusunda bulunurken, Nashville’deki Watkins College of Art gibi diğerleri kendilerini kurtarmak için daha büyük kurumlarla birleşiyor.

Obalil, “Bir dönüm noktasındayız” dedi. “Bir sanat ve tasarım müfredatı sağlamak pahalı bir tekliftir.”

Sanat enstitüleri genellikle daha ucuz seçenekler olarak pazarlanıyordu ve bazı öğrenciler tam derece öğrenim ücreti için yaklaşık 90.000 dolar aldıklarını bildirdi. Bunun gibi prestijli bir alternatifte bir yıl öğretmenlik yaptım Rhode Island Tasarım Okulu yaklaşık 58.700 dolar.

Uzmanlar, eğitim kurumlarının öğrencilere eğitimlerini tamamlamaları için bir “öğretme” planı sağlamasını gerektiren federal kuralların, kar amacı güden okullar için geçerli olmayabileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı kural değişikliği önerdi kâr amacı güden okulların yönergelere dahil edilmesi, ancak politikanın Temmuz 2024’e kadar yürürlüğe girmesi beklenmeyecek.

Bakanlık, yaptığı açıklamada, “Öğrencilerin eğitimlerine devam etme veya okul kredisinin silinmesi için başvuruda bulunma fırsatlarını bulmalarına yardımcı olmaya kararlıyız” dedi. “Bilgiyi mümkün olan en kısa sürede yayınlamaya çalışıyoruz.”

Sanat enstitülerinin öğretmenleri de bu habere şaşırdılar.

Anne Perry, Dallas Sanat Enstitüsü’nde öğretim görevlisi, Facebook’ta yayınlandı “kaderinin yasını tutacağını” söyledi ve okulu “yaratıcı, hayat veren bir çalışma yeri” olarak nitelendirdi.

Perry, “Mesajı bir öğrenciyle Zoom üzerinden görüştükten hemen sonra aldım ve bir sonraki çeyreği sabırsızlıkla beklediğimizi ifade etmiştik” diye yazdı ve ekledi: “Şimdi birçokları için farklı bir yolculuk olacak.”

Sara Perez Sanders, Justice’in öğrenim ücretinin yarısını ödemesine yardımcı olacak bir burs almasının ardından kızı Justice’i Virginia Beach Sanat Enstitüsü’ne kaydettirdi. Geri kalanını 2009’da genişletilmiş eğitim yardımları sunmaya başlayan GI Haklar Bildirgesi’nden gelen parayla karşıladı.

Okulun kapatılmasıyla ilgili olarak “Bunun bir aldatmaca olduğunu düşündüm” dedi. “Kızıma danışmanını aramasını söyledim ama telefon hatları kesikti. Sadece son ödevlerini yüklüyordu.”

Okul ağının geçmişi 1921 yılında kurulan Pittsburgh Sanat Enstitüsü’ne kadar uzanıyor. Education Management Corporation adlı Pennsylvanialı bir şirket, portföyünü genişletmeden ve mutfak sanatları, moda tasarımı, ses prodüksiyonu ve video oyunları gibi dersler eklemeden önce 1970 yılında üniversiteyi satın aldı. 2010 yılına kadar Şirket yılda 2,5 milyar dolar kazandı1,8 milyar doları Eğitim Bakanlığı hibelerinden ve öğrenci kredilerinden geliyor.

Beş yıl sonra Education Management Corporation, yasa dışı işe alma, tüketici dolandırıcılığı ve diğer iddialar nedeniyle Adalet Bakanlığı’na açılan davaları çözüme kavuşturdu.

Sorunlar ancak kar amacı gütmeyen bir kilise kuruluşunun çağrıda bulunmasıyla büyüdü. Dream Center Eğitim Holding okulları satın aldı 2017 yılında. Toplu dava davası Bu, dört sanat enstitüsünün öğrencilerini akredite kurumlar olduklarına inandırarak yanılttıkları anlamına geliyor. Markadan geriye yalnızca bir avuç kampüs kaldı.

Atlanta Sanat Enstitüsü öğrencisi Grabhorn, mezun olmak için okulun yalnızca dörtte birine ihtiyacı olan sınıf arkadaşlarından daha iyi bir konumda olduğunu söyledi. Çoğu okul bahar yarıyılına başlamadan önce sonraki adımlarını planlamak için birkaç ayı var. Öğretmenleri de yeni iş arıyor.

“Gerçekten şok olduğunu söyleyen profesörüme hemen mesaj attım” dedi. “İfade istedi”