Thaddeus Mosley çalışmayı hiç bırakmadı

OgreMan

Global Mod
Global Mod
ah evet evet içindeydim [2018] Carnegie Uluslararası [exhibition]; Sen içeri girdiğinde bir nevi koridordaydım, bu yüzden kolayca teşhis edilebildim diyebilirsin. Ama ondan sonra insanlar benimle ilgilenmeye başladı ve Karma Galeri’yi seçtim ve beni orada üç yıl önce sergilediler, iki yıl önce, ne zaman hatırlamıyorum. 4 Mart’ta bir sergim daha olacak.

Bu gösteri ve diğer yerlerdeki performanslar arasında – Milwaukee’deki bir açık hava gösterisi gibi; Sanat+Uygulama, Mark Bradford’un LA dairesi; ve atıştırmalık [Sculpture Center] Dallas’ta – muhtemelen son iki yılda daha fazla ilgi gördüm öne çıkan Maruziyet…

… son 40’tan daha mı?

Elli.

Bu nasıl hissettiriyor?

İşin düzeldiğini düşünmüyorum ama durum muazzam bir şekilde iyileşti.

Artık çalışmalarınız çok daha fazla açığa çıktığı için stüdyoda farklı hissetmiyor musunuz?

Hayır hayır. Benden başka kimse görmese de en iyi şekilde yapılmasını isteyen bir insanım. Çocuklarıma her zaman en iyi şekilde davranmalarını söyledim çünkü seni kimin izlediğini, kimin sana baktığını asla bilemezsin.

Neden daha önce tanınmadığınızı düşünüyorsunuz?

Her şeyden önce, fark edilmek için orada olmalısın. Ama Norman Lewis, Alma Thomas gibi çok iyi Afro-Amerikan sanatçıların olduğu, hatta Sam Gilliam’dan önceki insanların olduğu bir zamana geri dönmelisiniz. Burada bir saniyeliğine konuyu dağıtacağım – Pittsburgh’daki ilk Three Rivers Sanat Festivali’ndeyken, siyah bir beyefendi olduğunu hatırlıyorum, sanırım 50 yaşlarında, çiçek boyuyordu. Yani başka bir siyah sanatçı ve ben işimizin yanında durduk. Geldi, ‘Senin mi’ dedi, ‘Evet’ dedim, ‘Yaptığın işin yanında durma’ diyor. Çünkü beyazlar bunu senin yaptığını görünce inanmayacaklar.”