Angela Bassett, Black Panther: Wakanda Forever ile neredeyse Oscar adaylığını kaçırıyordu.

yüzelli

New member
Filmin siyahi kadınlara odaklandığı ve yönetmenliğini yaptığı için çok gurur duyuyorum. Bu benim için ilk değil, bu aynı zamanda “Nefes Vermeyi Beklerken” için de geçerli. [1995], bu bir ilkti ve dört siyah kadın tarafından yönetildi. Sanırım daha önce bu pozisyonda bulundum. İçim rahat, heyecanlıyım ve umarım siyahi kızlara ders verir, biz kazanırız. kazanabiliriz

Film ve yaratıcı ekibi kaybetti Chadwick BosemanWakanda’nın lideri, 2020’de kanser teşhisi kondu. Ölümüyle nasıl başa çıktınız ve acınızı ekrana nasıl aktardınız? Chadwick film hakkında ne düşünürdü?

Bunu, onun ne olduğu ve kim olduğu konusunda büyük bir gurur, sevgi ve saygıyla ele aldım. Bu düşmenin sırası değildi, ama bu, ona karşı sahip olduğumuz tüm sevgiyi, tüm o duyguyu, ona dair sahip olduğumuz tüm anıyı alıp işe koymak içindi ve umarım bu gerçekleşir, olduğu gibi yaratılır. onun kadar özel. Bu, bizim için yapacağından ve isteyeceğinden daha az bir şey değil.

Karakteriniz, Namor liderliğindeki bir saldırı sırasında boğuluyor. Bu sahneyi çekmek nasıldı?

Neyse ki bu sahnede su sıcaktı. Kızlar oradaydı, Lupita [Nyong’o]dana [Gurira]. Tabii ki bu gün için hazırlandım, geleceğini biliyordun. Olmasını beklediğim gün kadar üzücü değildi. Kesinlikle.

Hayat boyu süren oyunculuk kariyerinize dönüp baktığımızda, bunun ikinci adaylığınız olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda heyecanlıyım ama bir yanım da ayaklarımı yere sağlam basmam gerektiğini söylüyor. Zor bir çalışma yolculuğuydu, harika bir fırsat. İş ve insanlarla ilgili sizi heyecanlandıran şeylere evet demek ve her zaman da öyle olacaktır.

Bu ödüller, topluluğunuzdaki akranlarınızdan harika bir hediye ve bu kesinlikle onun en önemli özelliği. Ama yine de bu sabah kalkıp arabama binip sete gitmem ve bugün iş arkadaşlarımla iş yerinde kendimi temizlemem gerektiği için minnettar olduğumu biliyorum. Yani bütün gün cennette öylece oturamam.