Frieze London: İki sanatçı için gerçeklik manipülasyona açık

OgreMan

Global Mod
Global Mod
Temsil edilecek iki ressam Londra Frizi itibaren Galeri iş teklifi Şangay’daki sanatçılar, bir yandan gündelik endüstriyel nesnelerle, diğer yandan doğadan alınan en basit görüntüler aracılığıyla sıra dışı olanı sıradanlığın içinde tasvir etme ihtiyacını paylaşıyor.

Bu yan yana gelme, Şangay’ın lüks Huangpu bölgesindeki galerinin kurucusu ve yöneticisi Lucien Tso’yu büyüledi. Sanatçılar, NiHaoTayvanlı kim ve Shi JiayunÇin’in Chongqing kentinden gelen ancak Şangay’da yaşayan sanatçıların, bireysel aciliyet duygusuyla çağdaş Asya sanat ortamının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Bay Tso yakın zamanda yapılan bir telefon görüşmesinde “Her ikisi de gerçekliği kendi yorumlarıyla bir tür paralel evren yaratıyor” dedi. “Bir noktada kendilerini mevcut gerçeklikten uzaklaştırmayı başarıyorlar ve bu gerçekliği yeniden düzenlemeye çalışıyorlar. Çevrelerinde olup biten her şeyi algılar, filtreler ve yeniden ayarlarlar. Her iki eserinde de bunu görüyorum.”

34 yaşındaki Bay Ni büyüdü ve Taipei’den yaklaşık bir saat uzaklıktaki Hsinchu’da yaşıyor. Chicago Sanat Enstitüsü Okulu ve Rhode Island Tasarım Okulu’ndan derecelerle, 2018’de Tayvan’a dönmeden önce New York’ta üç yıl geçirdi ve gelecek yıl New York’ta kişisel bir sergi açtı. Taipei Güzel Sanatlar Müzesi. Asya’da ve dünyanın her yerinde sergiler açtı.

Bay Ni, Frieze London için 2014 tarihli “Taze Gözyaşları, Sıcak Kan, Islak Öpücükler” serisinin devamı olan iki 3 boyutlu heykel yaratıyor. (“Gözyaşları”ndaki iki T kasıtlıdır.) Her heykel, her biri 2,5 fit genişliğinde ve 4,5 fit yüksekliğinde üç endüstriyel hava filtresinden oluşur. Bay Ni, parçanın İngilizce başlığını temsil etmek için Tayvan ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hurda arabalardan topladığı mektuplara ve krom amblemlere, “Sizin İçin Adanmış Stel”e ve kan, ter, adrenalin ve göz kamaştırıcı yaralar gibi rastgele seçilmiş kelimelere yer verdi. , insanlar bazen gündelik nesnelere nasıl derinden takılıp kalıyorlar.

“Aynı zamanda tozdan, saçtan, kartonpiyerden ve kilden yapılmış küçük, tuhaf heykeller de kullanıyorum; hepsi kağıt filtreye harfler ve amblemlerle gömülmüş, sanki hepsi filtrelerden geçmiş ve neredeyse bir araba gibi sıkışıp kalmış gibi. yüksek hızdaki sürücülerle birlikte geldi. ” diye açıkladı. “Bu bir darbe eylemi. Bu bir tür gündelik şiddet.”

Bay Ni, böyle bir ızgaranın modern yaşamı nasıl temsil edebileceğini göstermek için ızgara sistemi kavramını kullandığını söyledi.

Bay Ni, “Çalışmamın ana odak noktalarından biri, günlük yaşam ve içinde yaşadığımız çevreyi nasıl şekillendirdiğimiz fikridir” dedi. “O içgüdüsel filtreleme hissine ve hız ile şiddetin saf bir şeyle nasıl temasa geçtiğine odaklanıyorum.”

Chongqing’deki Sichuan Güzel Sanatlar Enstitüsü ve New York’taki Görsel Sanatlar Okulu’ndan mezun olan 31 yaşındaki Bayan Shi için bu, en azından ilk bakışta sıklıkla eksik olan farklı türden bir bağlantıyla ilgili. Gallery Vacancy, Bayan Shi’nin yaklaşık sekiz yeni tablosunu Frieze London’a getirecek ve kendisi son birkaç aydır bunlar üzerinde çok çalışıyor.

Yakın zamanda yapılan bir video röportajında gülerek “Stresin motivasyona dönüşmesine sevindim” dedi. “Yeni bir iş bulmamda bana yardımcı oldu.”

Bu isimsiz çalışma, Bay Tso’nun “yüzen bir alan hissi, resimlerde tasvir edilen nesneler ise gölge ve ışığın daha gerçeküstü bir manipülasyonuyla izole edildiği” olarak tanımladığı tarzına benzeyecek. Eserleri Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sergilendi. Frieze London onun Avrupa’daki ilk sergisi olacak.

Bayan Shi, “Günlük görsel deneyimlerimin parçalarını birleştirmek için resmi kullanıyorum” dedi. “Bu sağlam bir imajla ilgili değil. Soyut ile tanınabilirlik arasında bir şeydir. Yabancılaşmıştır.”

Her zaman kendisini önündeki şeye adamak, tebaalarıyla işbirliği yapmak konusunda belirli bir ihtiyaç hissettiğini söyledi.

“Bir röportaj izledim Brian Eno sörf konusundave bunun sürekli olarak kontrolle müzakere etmekle ilgili olduğunu söyledi” dedi. “Bu bende yankı uyandırdı. Savunmasızım. Arkamda geniş bir manzara hissediyorum. Yapabildiğim şey etrafımdaki şeyleri birbirine bağlamak.”

Londra’ya gidecek işlerinden biri, Frieze London için yaptığı birçok çalışma gibi yaprak, ağaç kabuğu, ışık ve gölge içeren, keten üzerine yağlıboya Yaprak #3’tür.

“Yaprakları veya ağaç kabuğunu görebiliyorsunuz ama arada bir şey var” dedi. “Bu ikiliği hissedebiliyorsunuz. Onları boyadığımda, basit bir ağaç kabuğu veya bir yaprak olsa bile, bir şekilde onlarla bağlantı kuruyorum. Kendi tarzımı veya hayal gücümü geliştirmekle ilgilenmiyorum. Bir şeyleri birbirine bağlamakla ilgileniyorum.

Bayan Shi, Frieze London’daki çalışmayla arasında özel bir bağ hissi olduğunu söyledi.

“Bir sanat fuarında izleyicinin dikkatini çekmek için her zaman aynı miktarda zamanınız olmaz” dedi. “Atmosfer galeriden farklı çünkü herkes çok fazla iş yapıyor.”

Bay Tso’ya göre bu yılki Frieze London tamamen atmosfer ve trafikle ilgili; zira bu, galericiler, sanatçılar ve alıcılar için Kovid pandemisinden bu yana kısıtlama olmaksızın Çin’e girip çıkabilen ilk fırsatlardan biri. Bunun Çinli sanatçılar ve Çin’e gelen sanatseverler için daha fazla fırsat yarattığını söyledi.

Bay Tso, “Acil olarak tekrar bir araya gelmemiz gerekiyor” diye ekledi. “Çağdaş sanat uluslararası dildir. Küresel sanat sahnesine bağlı kalmamız gerekiyor.”